Blatenské jezero

Balaton je nazýván Blatenským jezerem, kdy „blato“ znamená bažina, přezdíván je také Maďarským mořem díky tomu, že je největším středoevropským jezerem, nacházejícím se v Dunajské rovině. Teplota vody je zde v letních měsících kolem dvaceti sedmi stupňů Celsia, rozhodně nemusíte mít obavu z toho, že by vám byla ve vodě zima. Ani neplavci se zde nemusí obávat hloubek, průměrná hloubka je kolem tří a půl metrů, především na jihu jezera je hloubka malá, do velké vzdálenosti vám bude voda sahat nejvýše do pasu. Díky svým teplým vodám a nedalekému jezeru Hévíz je oblíbeným centrem turistů .
jezero Balaton.jpg

Samotný základ jezera tvoří tektonické desky, rozloha je necelých šest set kilometrů čtverečních, délka osmdesát kilometrů a široké je kilometrů dvanáct. Ústí zde řeky Zala a s Dunajem je spojeno kanálem Sió.

Užívat si zde nemusíte jen koupání, ale i cyklistiky, jezero obklopují cyklistické stezky dlouhé přes dvě stě metrů.

Příznivci adrenalinu si zde ale na své také přijdou, hladina Balatonu je jako dělaná pro vodní lyžování, jachting nebo surf. Děti uvítají projížďku na šlapadle a milovníci rybaření si zde můžou zalovit po libosti, rybářský lístek snadno zakoupí v kterémkoliv obchodě s potřebami pro rybáře.
plachetnice u břehu.jpg

Co se týká ceny dovolené, rozhodně váš rozpočet nijak nezatíží, vstup na pláž je v přepočtu na českou korunu pro dospělého kolem šedesáti a pro děti třicet, na pláži pak můžete strávit celý den. Pokud se vám i tato částka zdá vysoká, s Balaton kartou ušetříte čtyřicet procent z běžné ceny.

Dalším turistickým lákadlem je vyhlídka Szépkilátó a určitě si nenechte ujít masiv Badacsony, kde se pěstuje vinná réva.

V Keszthely můžete navštívit místní zámek vystavený ve stylu baroka a krásnou rozlehlou zahradu. Ve městě také najdete spoustu muzeí.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup