Společnosti

Jak správně vybrat zábradlí na schodiště

Že je stavba či kompletní rekonstrukce domu velmi náročnou záležitostí, asi nebude nikdo rozporovat. Je mnoho věcí, na které se přitom musí myslet, a opomenutí jen jediné by mohlo mít nepěkné následky. Přesto pokud chceme pěkný výsledek, musíme se zabývat i zdánlivě nepodstatnými detaily. Jedním z nich je i to, jaké pořídit zábradlí na schodiště KMK Design.vnitřní kovové zábradlí

Většina z nás instinktivně vybere to, které se nám nejvíc líbí. To však rozhodně není dobrý nápad. Roli by zde mělo hrát mnohem víc faktorů, přičemž vzhled by měl být až na jednom z posledních míst. Podle čeho se ale rozhodovat??

V první řadě si musíme uvědomit, zda se jedná o venkovní nebo vnitřní schodiště. To má totiž velký vliv na výběr materiálu. Například není dobrý nápad pořídit si ven dřevěný typ, ač se nám jinak může velmi líbit. Podléhá totiž velmi snadno a rychle vlivům počasí, a je potřeba jen velmi často natírat, aby si udrželo svůj vzhled. Není to nemožné, ale jsou zde mnohem lepší možnosti.

Dále je nutné uvážit věk a výšku všech členů rodiny, zvlášť pokud máte děti. Ty jsou velmi zvídavé a velmi lehce je může napadnout prostrčit hlavu mezi plaňkami zábradlí. Pak mohou mít potíže dostat se ven. Je proto třeba počítat i s těmito možnostmi, ač jste přesvědčeni, že se nestanou.

Dalším limitujícím faktorem je, pokud máte v rodině hendikepovanou osobu, zvlášť pokud bude žít v tom domě. Pokud nebude mít vhodnou možnost úchytu, mohou pro ni schody představovat až nepřekonatelnou překážku. U lidí s velmi postiženými končetinami není od věci investovat do podobných plošin, jaké někdy vídáme u veřejných budov, které danou osobu vyvezou podél zábradlí do patra, či ji svezou dolů.klasické venkovní kovové zábradlí

Jak je vidět, je toho mnoho, na co je třeba myslet. Proto příliš nekoukejte na vzhled ani na cenu, ale spíše na potřeby vaše a vaší rodiny. Věřte, že se tato investice do budoucna velmi vyplatí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup