Společnosti

Partnerský poradce nekouše

Pro mnoho lidí je představa, že budou sdílet své problémy s úplně cizí osobou, nemyslitelná. To raději zaujmou postoj nicnedělání a v tichu budou doufat, že se vše vyřeší samo. S největší pravděpodobností se pletou a možná je na čase, aby přehodnotili svůj postoj k odborné pomoci.

partneři

Ve vztahu to může začít skřípat z různých důvodů. Lidé se stále mění, protože na ně působí okolní svět a ostatní lidé, které potkávají. Tak se lehce může stát, že fungující vztah najednou vyšumí anebo začne skřípat, a právě to může být okamžik, kdy se může hodit odborná pomoc.

Poradce na partnerské vztahy nahromaděné problémy sám nevyřeší, ale rozhodně umí dva lidi usměrnit takovým stylem, aby našli způsob, jak o svých problémech mluvit a vyslechnou si názor toho druhého z partnerů.

Věci obvykle nejsou jen černobílé a spokojené soužití dvou lidí je často založené na umění dělat kompromisy. Ale musí to fungovat oboustranně a rozhodně není dobré vsázet na známou frázi: „já si ho (ji) vychovám“.

partneři1

Pokud jsou oba z páru ochotní připustit, že problém mezi nimi je a pokusy, jak se dostat ze začarovaného kruhu plného vzájemného nedorozumění a nepochopení, nedopadly dobře, je to první správný krok dovolit někomu třetímu, aby se seznámil se situací a zkusil partnery nasměrovat tím správným směrem.

Žít dlouhodobě s partnerem s nahromaděnými problémy v komunikaci může vyústit v to, že jeden z páru pod tíhou okolností uteče. Proto je potřeba začít situaci řešit dříve, než k tomu dojde a vztah už nepůjde dát do pořádku.

Partnerský poradce je profesionál, který má své metody, které umí vhodně uplatnit a významně potřebným párům zjednodušit jejich cestu ke změně svých zvyků a k otevření se pro druhého partnera.

Iniciativa ale musí vzejít vždy od partnerů, a především na nich je, jak úspěšně se jejich problém vyřeší a jak dlouho to bude trvat. Začít je třeba hned. Stačí k tomu e-mail nebo sms zpráva k domluvení si první nezávazné schůzky v partnerské poradně praha.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup