Ekonomika

Takže začnete sháněním pozemku

Ano, pozemek a to v dobrém místě, což znamená dobrá dostupnost do vašeho zaměstnání, dobrá dostupnost vašich dětí do škol, ano tohle a navíc i pozemek musí být v pěkném místě, v dosahu inženýrských sítí. Důvodem toho vašeho kroku, že příští rok opustíte svůj byt a přestěhujete se na okraj města, je nejen hrozba dalšího uzavření v bytě se svými dětmi v období pandemie, ale také to, že se neustále zvyšují poplatky za byt, za jeho plánované rekonstrukce, za úklid celého domu, za spotřebované energie, za odvoz odpadků.

nový pozemek

Ano to vše je v bytech normální, na rozdíl od domů vlastních. Již jste se také rozhodli, že si na pozemek půjčíte potřebné finanční prostředky, oslovili jste bankovní společnost, ale tam vám odmítli tolik potřebné finanční prostředky zapůjčit. Můžou mít k tomuto zamítnutí hned několik různých důvodů. Například se úředníkům banky nezdála výše vašeho příjmu, ale také mohli zjistit, že máte nějaký záznam v registrech dlužníků.

Toaleta na pozemku

To se také může stát v případě, že jste se někdy v minulosti opozdili s nějakou splátkou uzavřeného pojištění, ale mohlo se jednat i o jinou platbu, kterou jste včas nesplnili. Takže co nyní budete po odmítnutí banky půjčit vám peníze dělat? Máte možnost požádat o půjčení tolik potřebné finanční částky, a to u nebankovní společnosti, tam zažádáte o hypotéku na pozemek, která splní váš sen, a to podniknout první krok k získání vlastního bydlení. Tím prvním krokem je najít a koupit vlastní pozemek na stavbu nového domu. Jen nesmíte zapomenout, že k získání uvedené hypotéky musíte ručit nějakou nemovitostí, může to být například rekreační, nebo komerční nemovitost, ale ve vašem případě to bude nesporně váš byt. Po splacení vaší hypotéky, samozřejmě, že bude uvedený byt zástavy zbavený. Budete mít konečně peníze a můžete začít shánět pozemek na stavbu a to rychle, stejný nápad má plno dalších lidí a pozemky bohužel nevyrůstají jako houby, jejich počet je velmi omezen.