Nakupování

Vybavení dílny

Byl jsi již někdy v takové dílně milý čtenáři? Nebyl? No, tak to o hodně přicházíš.

Samozřejmě, ne každá dílna je stejná. Každá má své specifikum. Snad „nej“ je dílna stolařská, nebo prostě taková, kde se pracuje s dřevem. To nádherně voní a je tam spousta užitečných věcí. Tedy pro děti, jako jsem byl já, když jsem tam v koutku vysedával. Kdejaká kostička odpadu mi přišla vhod a stavěl jsem z toho různé obranné zdi a tak podobně.

šroubky a matice

Jiná dílna bude zámečnická. Tam to asi vonět nebude, spíše páchnout, ale ani to by nemělo vadit, protože je stejně potřebná jako stolařská, nebo každá jiná. A měla by být také bohatě vybavena, jinak by to vlastně ani nebyla dílna.

Je zde spousta a spousta věcí, o kterých neznalý host nemá tušení k čemu by tak mohly být. Samozřejmě je nelze jmenovat všechny, a tak se podívejme na jednu věc z mnoha vybranou naprostou náhodou.
Muži většinou vědí, co to je takový podlouhlý a kulatý nesmysl se „zuby“. Pokud neví, domyslí si. Ženy asi těžko. Popsaný předmět je závitník a jak z názvu plyne, dělá to, co má v názvu. Řeže závity. Na třikrát.

Proč na tři krát, ptáte se? Inu, proto. Ne jednu díru se závitem prostě tři závitníky, jeden od druhého o něco větší. Nejprve se použije nejslabší a nakonec nejsilnější, tedy ten s největším průměrem.

Matice se šrouby

Jistě vás napadne, že v tomto století by to snad mohlo jít najednou. Ano, jde, ale byste museli v dílně mít závitník trapézový. Když jej máte, řežete závit v jedné operaci. Samozřejmě, že je to rychlejší a pohodlnější.

Trapézový závitník je k dostání všude, kde se takovéto věci prodávají. V knihkupectví nebo v lékárně se shání poměrně obtížně a dost často se stává, že jej ani nemají. Proto musíte vyhledat speciální obchod. Vy, kteří jste dočetli až sem však hledat nemusíte. Stačí, když uděláte klik na modrý text výše a jste v takovém obchodě ihned.