Vyhoření

Bohužel, dnešní hektický způsob života je zcela běžnou záležitostí, ne každý umí hodit starosti za hlavu a jak se říká „vypustit páru“. Bohužel vědecky potvrzeno je, že stres postihuje zhruba třetinu lidí.
dívka na zemi.jpg
Ve zdravém těle, zdravý duch
Ano, tak by to mělo být, zdravé tělo i duše. Bohužel stav naší fyzické schránky je hodně ovlivňován psychikou. Proto je dobré v průběhu pracovního týdne věnovat několik málo minut nějaké sportovní či pohybové aktivitě, nemusíte se trápit ve fitness centru, někdy může stačit, když cestu do práce nebo z práce absolvujete pěšky. Ale ne každému vyhovuje stejný způsob relaxace a vypnutí. Někomu pomůže pohyb, unaví si tělo a vyčistí hlavu, někdo se uvolní po skleničce něčeho lahodného a jiný zase potřebuje dobít baterky něčím sladkým, asi se nadarmo neříká, že sladké je dobré na nervy. Ať to či ono, všeho by mělo být s mírou a nic by se nemělo přehánět.
Dost podstatný je v boji proti stresu i jídelníček, hodně zeleniny a ovoce, co se týká masa, jezte více ryb.
Nejen v práci, ale i v soukromém, osobním životě mohou nastat problémy, ty drobnější jsme zvyklý řešit takřka denně, ale mohou přijít i těžké chvíle, např. rozpadající se vztah, vážná nemoc apod.
Dalším strašákem moderní doby jsou obavy z toho, co přijde, zda neonemocníte, budete moci dále vykonávat svou práci, budete dostatečně finančně zajištěny nejen vy, ale i vaše rodina apod. Tyto pocity nejistoty a obav jsou označovány odborníky jako „anticipační“ stres.
uplakaná dívka.jpg
Jak na stres
Se stresem se určitě bojovat dá, hlavní je pozitivní myšlení a žít tím, co je, zbytečně se nevracet do minulosti a ani nemít zbytečné obavy z toho, co nás čeká v budoucnosti, radovat se i z drobných maličkostí, které sebou přináší běžný denní život, dopřát tělu dostatek spánku.
Jen tak se bude stres bát vás a ne vy jeho a také tím zamezíte tomu nejhoršímu, tím může být úplné vyhoření.

 Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup