Nakupování

Hlavní je čistota vody

Vysavač do bazénu je velmi důležitým pomocníkem při údržbě vody. Mechanické nečistoty, které se do vody dostanou v průběhu používání bazénu či vlivem počasí, se z vody neodstraní samy. Samozřejmě, že s nečistotami, které plavou na hladině vody di poradí filtrace či síťka, ale co s tím, co uvázne na dně a nechce se hnout? Do Vašeho koupání se dostávají kousky trávy, listy, hlína či písek a kamínky a samozřejmě také různý hmyz, a to všechno je nutné z vody pravidelně odstraňovat. A právě proto je skvělé, když máte po ruce pomocníka v podobě bazénového vysavače, který všechny tyto nečistoty z vody odstraní.

žena se stříkací pistolí

Je důležité si vybrat ten správný model vhodný právě pro Vás a Vaše koupací zařízení. Je samozřejmostí, že pokud vlastníte pouze nafukovací bazének bez filtrace, že si nebudete pořizovat poloautomatický nebo automatický model, který je nutné připojit k filtraci, ale pořídíte si ruční model s vlastním sběrným sáčkem a teleskopickou tyčí. Naopak, pokud vlastníte velký bazén, tak ho jistě nebudete chtít projíždět ručně s malým ručním vysavačem, ale pořídíte si plně automatický model, který jen vložíte do vody a už se o nic nemusíte starat, protože tento model se už o všechno postará naprosto sám. Na trhu je v dnešní době opravdu velký výběr ručních, poloautomatických či plně automatických druhů bazénových vysavačů, ze kterých si jistě vyberete ten správný i Vy.

udržovaný bazén

Nezapomeňte ovšem, že odstraňování mechanických nečistot není všechno. Také je důležité pravidelně kontrolovat dostatečný obsah chloru ve vodě a její kvalitu, abyste si mohli užívat vodních radovánek bez starostí po celou koupací sezónu. I s tímto úkolem si snadno poradíte s pomocí kvalitních a spolehlivých přípravků pro údržbu vody a s pomocníky z řad příslušenství, kteří Vám pomohou zajistit čistotu a kvalitu vody bez velké námahy.