Mobil

Kdy a proč dát dítěti mobilní telefon?

Otázka, kdy a proč dát dítěti mobilní telefon, zaměstnává mysl mnoha rodičů. Někdy tomu je moc brzy, někdy tomu je moc pozdě … Nezavděčíte se všem a ono v tomto rozhodnutí vůbec nejde. V tomto ohledu nejde o nikoho jiného než o Vás a Vaše dítě. Vy se musíte rozhodnout, kdy je ten správný čas k tomu, aby Vaše dítko mělo vlastní mobilní telefon.
Mobilní telefon
Musíte se ale rozhodnout ze správných důvodů. Určitě není správně, pokud se rozhodnete potomka obdarovat mobilem jen proto, že víte, že se rádo dívá na videa na Youtube a Vám to přijde jako skvělý způsob, jak ho zabavit nebo také není správný podnět ke koupi pouze to, že na to máte peníze a že tím dokazujete Vaše společenské postavení. Takto bychom mohli pokračovat se špatnými důvody do nekonečna.
Rovnou můžeme říct, že předškolák by rozhodně vlastní mobil neměl mít, tedy dítě do 6 let určitě ne. V jeho šesti letech musíme přemýšlet nad tím, zda už je tak vyzrálé na to, aby ho dokázalo ovládat a aby nehrozilo riziko zničení, ztracení, zneužití, apod. Proč by měl nebo neměl mít prvňák vlastní mobilní telefon?
Pokud Váš potomek bude například ve škole přecházet po výuce do družiny a Vy chcete mít přehled o tom, že to proběhlo v pořádku nebo pokud například nemůžete dítě vyzvedávat uvnitř školy a vyzvedáváte ho před školou, kde se pohybuje spousta dalších lidí a vládne tam chaos, v těchto případech už je potřeba zvážit, zda by Vám vlastní telefon pro Vašeho potomka neušetřil různá trápení.
Koupě prvního mobilního telefonu se svým způsobem váže k samostatnosti Vašeho dítěte ve škole. V momentě, kdy se například musí přepravovat samo nebo přechází silnici k Vám domů, je dobré mít přehled, kde přesně je a co se s ním děje.
Chlapec s úsměvem
Většina rodičů se tedy uchyluje k nákupu prvního smartphonu s nástupem na základní školu. Myslíme si, že toto je ten správný čas a Vy i dítě si vysvětlíte přesné hranice a pravidla. Rozhodně ale mějte přehled o všech mobilních aktivitách a dítě neustále kontrolujte.
V prvních letech určitě doporučujeme, aby byla ve Vaší nepřítomnosti vypnutá internetová data aby nedošlo k návštěvám nežádoucích webových stránek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup