Nakupování

Kreditní karta Vás osvobodí

Ano, do určité míry samozřejmě ano. Myšlenka, že valná většina obchodů a restaurací dnes již tento způsob platby umožňuje, je příjemná. Bez nutnosti hotovosti v peněžence kdykoli a kdekoli zaplatíte. Jste připraveni a bez problémů pořídíte, co se Vám zrovna líbí, nebo zamane. Má to však pár malých háčků. V první řadě je potřeba znát bezpečně zůstatek na svém účtu. Představa plného nákupního košíku vyloženého na pokladním páse a nervózní pohled pokladní, pokud nejde platbu provést pro nízký zůstatek, může být noční můrou. Dalším problémem je, že pokud obnos nedržíte fyzicky v ruce a pouze Vám automaticky odchází z účtu, ztrácíte přehled. Kdo nemá v hlavě nastaveny pomyslné mantinely, při kontrole zůstatku může být překvapen! Ve skutečnosti ani neměl potuchy, že tolik utratil.

čas na změnu

Mince a bankovky

Staromilcům, co jejich jest! Spousta z nás si nedovede představit, že alespoň drobnou platbu neuhradí klasickým způsobem. Nedovede si představit, že by na ulici vyšli s prázdnou peněženkou, pouze nabitou kreditními kartami. Máme lepší pocit, lépe se nám dýchá a cítíme se jakoby celí. Záleží na každém, záleží, jak na život nahlížíme a čemu jsme přivyklí. Samozřejmě, že i klasický způsob plateb má svoje proti. Ztráta bankovek, zcizení, chyba při vracení zbylé částky v obchodě.
hotovost nebo kreditka

Zásady pro všechny

Ať hradíme nákupy tak, či onak, obecně vždy platí, že máme pořizovat pouze do výše zůstatku na našem účtu. Nepodléhejme zbytečně nabídkách v uvozovkách kouzelných karet, které platí bez našeho přičinění. Banky v hojné míře nabízí mnoho možností, jak Vám vnutit právě tuhle službu. Bohužel hlavně v období zvýšených nákladů v roce, třeba na Vánoce, mnohý klient neodolá. Mnohdy až později zjistí, že takzvaná výhoda je spojená s vysokým úrokem a často rozjíždí kolotoč zvaný dluhová past! To samozřejmě platí i pro nakupování zboží na úvěr všeho druhu. I když se na začátku může zdát velice výhodný, opak je pravdou. Chtít mít všechno hned a bez námahy se často obrátí proti nám samotným!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup