Dovolená

Zimní dovolená v Maroku

Chtěli byste vidět poušť, velbloudy, vodopády, moře, hory či ruch velkoměsta? Ochutnat výborné jídlo a zažít jinou kulturu? Maroko je přístupné pro každého, nízkonákladovým letem jste za tři a půl hodiny na jiném kontinentě. Překvapí vás, co vše tento severoafrický stát skrývá. V létě jsou tu teploty opravdu vysoké, na začátku nebo na konci zimy vás ale zdejší počasí nezklame.
marocká architektura
Nízkonákladové lety vás nejčastěji dopraví do Marrakéše, města uprostřed Maroka. Čeká v něm obrovské množství malých uliček, udržovaných městských zahrad, muzea, golfové hřiště a významné památky. Tradičními jídly, co nesmíte vynechat, tu jsou zeleninový kuskus a kuřecí tajine. Seženete je v každé restauraci. Všude na ulicích si můžete koupit čerstvou šťávu z ovoce. Marrákeš vás jistě okouzlí. Jen je třeba mít se na pozoru před podvodníky. Je jich na ulicích tohoto města spousty, žebrají či se snaží turisty všelijak zmást a okrást.
africký bazar
Až vás ruch velkoměsta přestane bavit, budete mít z Marrakéše výbornou pozici na podnikání výletů do všech koutů Maroka. Přibližně dvě hodiny jízdy se nachází pohoří Atlas s horou Džabal Tubkal, která je s více než 4 000 metry nejvyšší horou Maroka. Můžete se na ni s průvodcem vydat, doporučuje se to ovšem spíše v létě.
Na opačnou stranu od Marrakéše jsou vodopády Uzúd. U těch se můžete setkat s opicemi, které jsou zvyklé na turisty a nechají se od vás i krmit. A jen o kousek dál už se nachází moře. Určitě bychom také doporučili výlet do města Casablanca, které je největší v Maroku a je opravdu fotogenické.
Určitě je vhodné sehnat si během pobytu místního průvodce. Průvodci tu nejsou drazí a váš zážitek bude mnohem lepší, budete-li cestovat s někým místním. Zařídí vám projížďku na velbloudech, domluví návštěvu výrobny arganového oleje, ukáže nejlevnější tržnice a hezká místa.
velbloudi na poušti
V zimě se do Maroka nejčastěji jezdí za golfem, na který tu jsou celoročně ideální podmínky. Pokud se ovšem vypravíte na klasickou dovolenou, určitě nebudete v žádnou roční dobu litovat.