Dovolená

Užijte si dovolenou a nespalte se! Jak si užívat sluníčka a nepodcenit přípravu?

Každý z nás v létě vyrazí na dovolenou nebo alespoň někam na sluníčko k bazénu. Dovolená je krásná a slunce nás láká, jak se ale na něm nespálit? 

Užijte si dovolenou a nespalte se! Jak si užívat sluníčka a nepodcenit přípravu? 

Doba, kdy zase budeme moci na chvíli vypnout a užívat si chvíli klidu na dovolené se nezadržitelně blíží. Všichni se na tohle období již moc těšíme, ale je dobré nepodcenit přípravu a dovolenou si tak užít naplno. Na dovolené a zejména na té u moře, jsme vystaveni nadměrnému slunění, na sluníčku pak trávíme téměř celý den. Jenže dovolenou pořádně dokáže pokazit úpal či úžeh, což nám ze slunce skutečně reálně hrozí. Jak si tedy na dovolené užít, jak se skvěle opálit ale nespálit se? Co musíte dodržovat? 

jak se bránit sluníčku

Pozor na to, kam jedete 

Je velký rozdíl v tom, zda jsme na slunci u nás nebo v zahraničí. U moře je sluníčko mnohem silnější, takže tam musíte zásady správného slunění dodržovat skutečně pečlivě. Navíc úpal či úžeh ze sluníčka nám může dovolenou i pořádně pokazit. I když i u nás v Česku je nutné se před sluníčkem chránit, u moře by ta ochrana měla být několikanásobná, což znamená, že minimálně krémy na opalování je třeba vybírat s mnohem větším faktorem. Ale jen o mazání to zdaleka není. Na co ještě dbát? 

Chraňte se pečlivě 

Začíná to opalovacím krémem, ten bychom měli používat vždy, když na sluníčko jdeme, takže na dovolené se bez něj prostě obejít ani nemůžeme. Zvláště pečlivě by měli opalovací krémy vybírat osoby se zvýšenou citlivostí na slunce a chránit bychom měli více i své děti. V tomto případě je nutné sáhnout vždy po opalovacím krému s nejvyšším faktorem, nižší faktory pak nikdy nepoužívejte u moře, tak potřebujete skutečně vysokou ochranu, aby se kůže nespálila. 

dovolená u moře

Kromě toho je třeba brát si vždy na hlavu pokrývku, která zabrání právě tomu, abychom měli úpal či úžeh, dobré je chránit si i ramena během poledne, kdy je nejlepší obléknout světlé tričko. No a na pití a pitný režim dbejte také. Čím více budete na slunci pít, tím bude menší riziko toho, že vám ze slunce bude následně špatně. 

I z krásných chvil se totiž může vyvinout peklo. Sluníčko je krásné ale i nebezpečné.