Kultura

Tipy na výlet v Budapešti

4 typy, co navštívit v krásné Budapešti.

1.) Milujete památky a kulturu Budapeště? Tak to nesmíte zapomenout navštívit Budínský hrad, který je krásnou dominantou Budapeště. Tento hrad je často označován jako Královský hrad. Je podobný Pražskému hradu, a to v tom, že také tvoří celý komplex paláců. Velké plus tohoto hradu je, že z něj vidíte na Budapešťský parlament, což je taky velký skvost a dominanta Budapeště.

kultura

2.) Pokud milujete dobroty a celkově takové ty tržnice, kde najdete pomalu vše, tak to je právě tržnice Nagyvásárcsarnok. Plocha této tržnice je velká víc jak dvě fotbalová hřiště, takže vám zabere nějakou dobu, než to celé projdete, ale určitě to stojí za to. Co je jasný suvenýr z těchto trhů? No přece úžasná maďarská čabajka a jejich salámy či sýry. Najdete zde i čerstvé ryby či nakládanou zeleninu, ve které je Maďarsko profíkem.

3.) Co musíte také navštívit, tak je to Gellértova hora. Turisté mají toto místo moc rádi, protože je z něj vyhlídka na Budapešť a při západu slunce je to velice romantické místo, které se zamilujete. Připomíná trochu Petřín, bohužel tam ale nevede lanovka a na konci nenajdete rozhlednu jako u nás, ale vojenskou citadelu.

kultura

4.) Pokud milujete aquaparky, atrakce, vodu a jste jasný vodní živel, tak to nesmíte zapomenout Aquaworld Resort Budapest. Najdete ho v seznamu největších krytých aquaparků ve střední Evropě. A víte, jakou plochu tento aquaworld zaujímá? Zaujímá celkem 54 000 m2. Zároveň tam najdete jedenáct tobogánů, na kterých se opravdu vyřádíte. Zároveň si můžete odpočinout ve čtrnácti vnitřních bazénech.

Takže pokud se chystáte do Budapeště, tak tohle nesmíte vynechat, zažijete zábavu, relax a úžas z toho, jak je Budapešť krásné město, které má mnoho zákoutí a potřebovali byste klidně i týden nebo dva, abyste prolezli jen ty základní zákoutí. Takže neztrácejte ani minutu, ať toho stihnete více.