Nakupování

Procvičte a zpevněte své nohy na zahradní trampolíně

Velký průměr trampolín dokáže neuvěřitelné věci, kupříkladu velká zahradní trampolína 366 je optimální velikost pro namáhavější cviky a za jistých okolností a s řádným zabezpečením a tréninkem i pro akrobatické prvky. Akrobacii samozřejmě zkoušejte pod dohledem zkušeného trenéra a zpočátku se soustřeďte pouze na základní výskoky, i tak ovšem docílíte ve svém snažení značného úspěchu, co se týče péče o vaše dolní končetiny.

V čem je trampolína prospěšná dolním končetinám

Chůze je nejpřirozenější lidský pohyb, s její pomocí se dokážeme přemístit i tam, kam se s žádným dopravním prostředkem nedostaneme. Nohy jsou zkrátka perfektním nástrojem a výbavou, danou nám do vínku, a měli bychom se také o ně patřičně starat.

trampolína s ochrannou sítí

Zakrnělé svalstvo – kdo často posedává, jezdí autem, leží na gauči, vozí se výtahem, vykonává sedavé zaměstnání a sport sleduje jen v TV, tomu hrozí ochabnutí svalstva. Dobře jsou si toho vědomi hlavně ti, co mají za sebou nějakou zlomeninu, kdy je noha fixována třeba tři týdny v sádře a dalších několik týdnů či měsíců trvá, než se svalová hmota opět obnoví. Pokud máte pocit, že máte na sportování málo času, pořiďte si domů trampolínu – zacvičíte si na zahradě, nikam daleko nemusíte chodit, nikdo vás nebude „šmírovat“ někde v posilovně a denně vám stačí jen pár minut skákání k tomu, abyste byli fit, měli potřebnou fyzičku a posílili většinu svalů dolních končetin.

skákání na trampolíně

Správné držení těla – skákání na trampolínách zpevňuje i svalstvo trupu a přispívá ke správnému držení těla. K tomu je zapotřebí, aby byla dobře zakřivená i páteř, a v neposlední řadě je k tomu podmínkou jedna docela nenápadná, ale přesto poměrně zásadní věc – vyklenutá příčná i podélná klenba chodidel. Ta dnes velmi trpí v nevhodné obuvi, navíc nechodíme tak často bosí, a to je chyba. Trampolína je ideální prostředí, kde skákáním naboso posilujeme obě klenby a přispíváme k odstranění civilizačního neduhu – příčně i podélně ploché nohy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup