Půjčka bez rizika

Titulek půjčování peněz bez akutního rizika vidíme kolem neustále, ale vše není tak růžové, jak se může zdát. Většinou je totiž problém zadlužit se a vyváznout z toho bez újmy. Problémem totiž je, že skupina lidí, která si peníze půjčuje ve většině případů na půjčky nemá. Tak proč je tedy banky a společnosti poskytují? Zřejmě z jednoho prostého důvodu a tím je zisk.
starý dům s jezírkem
Co jiného by totiž mohlo vést finanční společnost, která se zabývá půjčkami poskytnou peníze osobně, která nemá nijak valné vzdělání, dobrou práci a příjem a je ráda, že uživí sebe a svou případnou rodinu. Potom je jasné, že taková osoba má nouze o finance a když už dál nemůže prostě sáhne po první nabídce, která se ji naskytne.
Takové společnosti v České republice těží zejména z toho, že místní lidé nemají dostatečnou finanční gramotnost. To je velice smutné, ale kde je problém. Hlavně ve vzdělávacím systému. Lidé jsou tak jednoduše zadlužení, protože prostě neví, jak funguje úvěr, jak se platí úroky, co to znamená p.a., co to je RPSN. Díky těmto drobnostem si pak společnosti můžou s takovými osobami hrát.
podepisování smlouvy
To je velice špatně, a proto když už nerozumíme půjčkám měli bychom se nad sebou zamyslet a říct si, zda peníze na danou věc opravdu potřebujeme. Zda se nám nevyplatí počkat koupit si danou věc až v momentě, kdy na ni máme své vlastní peníze.
Samozřejmě absolutně něco jiného jsou půjčky na bydlení, tedy hypotéky. Je jasné, že člověk nemůže s průměrným platem našetřit za pár let několik milionů korun, které dnešní dům stojí. Proto většina z nás kvůli honbě za vlastním bydlením zamíří do bank. A upřímně, banky nejsou takoví zloději, jak si množí lidé myslí.
Právě naopak, nabídnou nám takové férové podmínky, kdy víme, na čem jsme a jsme schopni půjčku splácet. Pokud se k nám banka chová neférově rozhodně to není společnost, kde bychom měli mít své peníze nebo si dokonce peníze půjčovat.