Teď je ten správný čas

1. V kostele, na radnici, někde jinde?
První, o čem musíte rozhodnout, je, kde se obřad bude konat. Že obřad v kostele je jen pro věřící? Nemusí být. Pokud nejste křesťané, a pořád chcete svatbu v kostele, budete sice muset absolvovat předsvatební přípravu s knězem, ale jinak vám nic nebrání. Pokud ale na kostele tak moc nelpíte, je tady samozřejmě možnost vyrazit na radnici. Velmi oblíbené jsou i svatby venku, na louce, pod vodou a vlastně kdekoli. V tom případě ale musíte být velmi rychlý, termínů na svatby venku je málo a rychle se plní.

pár na lavičce
2. Kolik lidí
Než vůbec začnete hledat místo, měli byste se rozhodnout, kolik svatebčanů očekáváte. Nemyslete jen na ty, které pozvete, ale i na to, jestli vaši hosté budou mít doprovod, jestli na místě budou děti, nebo například jestli areál musí být přístupný i pro vozíčky a kočárky. Musíte myslet jistě i na to, aby na místě bylo kde zaparkovat, a aby parkovacích míst byl dostatek.
nohy novomanželů

3. Jídlo
Součástí svatby je samozřejmě i jídlo. Hodně jídla. Když hledáte vhodné místo pro obřad, je nutné vymyslet, jestli budete jíst na místě, nebo jestli se budete přesouvat. Pokud bude obřad na jednom místě, a hostina na jiném, musíte vymyslet, jak se budete mezi místy pohybovat. Většina lidí má dneska auto, ale myslete v tom případě na to, že řidiči na svatbě nebudou moci pít. Pokud budete mít svatbu i hostinu v jednom místě, tak máte dvě možnosti. Buďto vaše zvolená lokalita stravování nabízí, nebo si budete catering zařizovat sami. V tom druhém případě se ujistěte, co zajistí firma, a co musíte zařídit vy.

foto nevěsty
4. Cena
Každý by asi chtěl svatbu na zámku. To se ale může pořádně prodražit. Takže se poohlédněte i po dalších místech. Radnice je nejlevnější řešení, ale krásná svatba se dá uspořádat například i ve venkovském penzionu. Nejen, že vám zajistí jídlo i ubytování, ale mnoho penzionů vám v případě svatby nabídne slevu.