Zázraky přírody na vysoké úrovni

Pokud máte rádi výlety či jen tak si vyjít na výšlap, jistě by ve Vašem vycházkovém diáři neměly chybět výpravy do hor. Ať už do těch nížinných, kam můžete vzít také své děti, které si takový vítěz jistě užijí, tak do těch obtížnějších, které zvládnete sami, nebo dokonce na těch nejvyšších, kam se doporučují výpravy pouze s průvodcem, protože jejich zdolávání může být velice obtížné a nebezpečné.
hora  matterhorn
Rádi Vás seznámíme s třemi nejvyššími horami právě u nás.
·         Sněžka
–          pohoří: Krkonoše
–          nadmořská výška: 1603 m
Hora Sněžka je bezpochyby dominantou nejenom Krkonoš, ale i naší republiky, jejímž vrcholem prochází česko-polská hranice. Veřejnosti je přístupná pomocí lanovky, která vede ze 4,5 km vzdáleného města – Pec pod Sněžkou. Na vrcholu hory se nachází skály a můžete se zde pokochat úžasným panoramatickým výhledem. Je to naše nejvyšší hora.
·         Luční hora
–          pohoří: Krkonoše
–          nadmořská výška: 1555 m
Hora spadá do katastru Špindlerova mlýna, známá také jako vrchol Českého hřbetu, který je krásně plochý a dost rozsáhlý. Z hory dokonce v zimě spadají i mírné lavinové svahy. Je tvořena křemencem a svorovým sukem. Na jejím svahu dokonce pramení Modrý potok, který následně ústí to řeky Úpy.
·         Studniční hora
–          pohoří: Krkonoše
–          nadmořská výška: 1554 m
sníh na matterhornu

je to jeden z dalších z význačných vrchů Krkonoš – jedná se o kupovitou horu, jejíž český název existuje ž od roku 1952. Vrchol hory je oblý a plochý s mírnými svahy na severní straně, na rozdíl od jižní strany, na které je v celé své výšce hodně strmý, proto se zde také v zimním období tvoří laviny. Na východní straně se vytváří ledovcové kary a skalní převisy.
Pokud máte rádi přemíru adrenalinu a nejvyšší vrcholy našich českých hor pro Vás nejsou dostatečnou výzvou, doporučujeme výpravu na jednu z nejvyšších hor světa.  Ačkoli, jak se říká – všude dobře, doma nejlíp.