Nakupování

Zdravotní přínosy modrého čaje


Od doby, kdy vznikl první čaj, uběhlo spousty, spousty let. Dnes je čajů více druhů, než si umíme představit. Od těch klasických, jako je třeba černý nebo zelený čaj, až po ty méně obvyklé, jako je například modrý čaj. Slyšeli jste už někdy o modrém čaji? Pokud ne, půjdeme se na něj společně podívat blíže. Modrý čaj se připravuje z rostliny Clitoria ternatea a nálev z ní je velmi snadno rozpoznatelný, právě kvůli jeho typické modré barvě. Oblíbený je nejen pro svou originální barvu, ale především pro své skvělé zdravotní účinky.

čaj

Posledních deset let klesá prodej kofeinových nápojů. Lidé se začínají více starat o své zdraví a bojí se, jaký dopad bude mít na jejich zdraví právě kofein. Proto také roste poptávka po bylinkových čajích. Ty v drtivé většině případů neobsahují kofein a jsou tedy zaměřené hlavně na prospěch našemu zdraví. Jakou má modrý čaj chuť? Jeho chuť je velmi zemitá, nicméně příjemná. Je vhodné ho popíjet jak teplý, tak studený.

A jaké jsou tedy jeho zdravotní účinky?

Hubnutí

Tento čaj obsahuje katechiny, které jsou antioxidanty, a zároveň pomáhají spalovat tuky. Taktéž tento čaj zvyšuje metabolismus a zlepšuje vylučování vody z těla, což jsou všechno věci, které vám pomohou při hubnutí.

čaj

Lepší nálada

Látky obsažené v čaji působí na náš mozek a náladu tak, že dochází k jejich zlepšení. Dokáží pomáhat bojovat se stresem, který zažíváme, nebo snižovat míru úzkosti, kterou cítíme.

Proti stárnutí

Modrý čaj je také prostředek proti stárnutí. Hlavně proti stárnutí naší pokožky. Tím, že obsahuje vysoký obsah antioxidantů, pomáhá naší pokožce udržet si mladistvý a zdravější vzhled. Napomáhá také pleti s hydratací.

Zdravá pokožka hlavy

Pokud vás trápí vypadávání vlasů, nebo nezdravé, nekvalitní vlasy, i s tím vám může čaj pomoci. Pomáhá růst silnějších vlasů a zabraňuje jejich lámání a také roztřepeným konečkům.