Mobil

Aplikace pro každodenní požívání

Dobám, kdy jste měli mobil jen pro hovory a posílání SMS zpráv dávno odzvonilo. Mnozí si už život bez smartphonů ani nedokážou představit. Používáme je kromě komunikace i k jiným praktickým věcem, nebo jen tak pro zábavu. Podívejme se na pár aplikací, které stojí za to stáhnout do svého zařízení.

ruka nad mobilem

Mobilní banka

Skoro každá banka nabízí možnost spravovat svůj účet i jinak než přes internetové bankovnictví na počítači. Jste venku, nebo na cestách a všechny své platby můžete jednoduše kontrolovat na Vašem displeji. S tím je spojená i služba Google/Apple Pay, kde nahrajete svou platební kartu a při placení stačí k terminálu přiložit svůj telefon.

Spotify

S touto aplikací již nemusíte složitě stahovat hudbu, abyste po cestě v MHD či při sportu mohli poslouchat své oblíbené písničky. Na Spotify najdete vše. Jednoduše si zde vytvoříte účet a můžete si hudbu ukládat do své knihovny. V případě, že zvolíte verzi zdarma, musíte se smířit s reklamami a také je nutné internetové připojení. V módu Premium můžete poslouchat vše bez inzercí a offline. Pokud studujete, můžete uplatnit na Premium slevu.

Stocard

Pokud patříte mezi nákupní maniaky a vlastníte do každého obchodu věrnostní kartičku, toto je přesně pro Vás. Nemusíte sebou nosit v peněžence hromady karet, přesto je máte stále u sebe. Zde můžete všechny nahrát. Ve vašem obchodě si pak jen oskenují kód a vy tak nakoupíte a nepřijdete o své body, či slevu.
mobilní telefon, smartphone

Duolingo

Naučte se anglicky, španělsky, německy, či francouzsky pomocí této aplikaci. Můžete si nastavit, abyste každý den dostali upozornění, že je čas se učit. Za den můžete udělat kolik cvičení budete chtít. Nic se ovšem nemá přehánět. Naučíte se nová slovíčka, fráze, gramatiku i správnou výslovnost.

Kolik takových aplikací Váš mobilní telefon dokáže pojmout se liší. Roli hraje externí paměť, RAM apod. K dispozici jsou tisíce takovýchto služeb, některé zadarmo, jiné za peníze. Záleží jen na Vašich osobních preferencích, způsobu jakým trávíte volný čas a zájmech.