Ženy

Masky doma a jednoduše

Kávový peeling
Ke kávovému peelingu vám postačí pouze káva a med. Smíchejte 1 lžičku kávy a necelou lžičku medu tak, aby vám vznikla ne příliš tekutá směs. Naneste na celý obličej a nechte 10 – 15 minut působit. Masírováním obličeje kávová zrníčka prokrví vaši pleť. Smyjte pod vlažnou vodou. Tato maska je vhodná hlavně k večeru, neboť po masírování budete mít trochu začervenalý obličej.
zralé avokádo
Avokádová maska
Tato avokádová maska vám zklidní a zjemní pleť. Vydlabejte zralé avokádo – bude vám bohatě stačit polovina, ale pro královskou péči můžete použít celé – a pomocí vidličky dužinu rozmačkejte a rovnoměrně naneste na obličej. Nechte působit přibližně 10 minut a poté smyjte vlažnou vodou.

Banánová maska
Pokud vaše pleť působí unaveně, vyzkoušejte rozjasňující banánovou masku. Smíchejte rozmačkanou půlku banánu se lžičkou medu a lžící pomerančové šťávy a naneste na obličej. Po 15minutách smyjte vlažnou vodou.
žena s maskou
Okurková maska
Potřebujete dvě lžíce nastrouhané salátové okurky a lžíci tvarohu. Po 15minutách působení smyjte vlažnou vodou. Okurka vaši pleť osvěží a tvaroh uklidní.

Peeling z mořské soli
Tři polévkové lžíce olivového oleje a tři polévkové lžíce hrubozrnné mořské soli. Tolik vám stačí k výrobě této masky. Obě ingredience smíchejte a naneste na obličej, případně na dekolt i zbytek těla, záleží na vás. Na obličeji ale určitě vynechte oblast očí. Přibližně 5 minut pokožku masírujte a poté opláchněte vlažnou vodou. Pleť bude jemně začervenalá, nedoporučujeme ihned nanášet make-up.
tekutý med
Ovesná maska
K výrobě této masky, která vám vyčistí zanesené póry, potřebujete pouze ovesné vločky a med. Ovesné vločky rozemelte, avšak pokuste se neudělat z nich prášek. K jedné polévkové lžíci vloček přidejte jednu polévkovou lžíci medu a smíchejte. Aplikujte na obličej a po 5 – 10minutách smyjte vlažnou vodou. Ideální maska pro zmírnění akné a zlepšení nedokonalé pleti.