Ženy

ŽABKY….

…botky na pláž, které jsou již dlouhé roky letní klasikou a snad nechybí v šatníku nikomu. Ať jste žena nebo muž, pokud máte tyto pantoflíčky v oblibě, čtěte dál. Pokud jste jim ještě nepřišli na chuť, čtěte také, třeba na vás teprve v obchodě čekají ty pravé.

Důležité je správně si vybrat
Na první pohled se mohou zdát mnohým lidem nepohodlné, jelikož strkat si něco mezi palec a ukazováček u nohy, musí být zcela jistě divné. Přesně ten dojem zažívá spousta lidí, ale jde pouze o správný výběr botky. I takováto lehká bota by měla každému správně sedět na noze (zejména pak mezi výše jmenovanými prsty), aby na našich nožkách nenapáchala více škody než užitku.

Záleží na materiálu, ze kterého je obuv vyrobena, tak jako u ostatních bot. Komu nevadí plasty a guma či pěnovka, má vyhráno, protože výběr lehkých žabek z umělých materiálů je snad největší. Můžete vybírat o život a ceny jsou víc než příznivé. Takovéto plastové botičky se hodí zejména přímo k vodě a na pláž, kde výborně doplní váš letní outfit. Vyrábějí se ve spoustě barev a vzorů a záleží jen na vašem vkusu a náladě, jaké si vyberete.

Jestliže vybíráte žabky k šatům a rádi v nich chodíte třeba do práce (pokud je vám to dovoleno), dejte přednost spíše kvalitní kožené botě s tvarovanou stélkou, aby vaše nožky nijak netrpěly. Bota by měla na noze pěkně sedět, nebýt příliš volná ani upnutá a hlavně mezi prstíky byste ji téměř neměli cítit. Zkrátka i u těchto bot platí, že mít nohy jako v bavlnce je základ.
Pokud trpíte plochými nohami a přesto jste milovníky těchto pantoflíčků, vybírejte přímo v nabídce zdravotní obuvi, kde je kladen důraz na kvalitní materiál a tvar stélky, která tvoří podporu klenbě vaší nohy.

Tak co, ještě váháte?
Pokud už máte jasno, vyrazte do obchodů a pořádně si žabky vyzkoušejte. Bez toho to opravdu nejde. Pokud vás jen malinko tlačí mezi prsty, raději se s nimi rozlučte a nespoléhejte na to, že se stav časem změní.
Ať už vybíráte ve sportovních značkách jako je Adidas, Puma, Alpine Pro, běžných značkách jako Baťa, Deichmannči CCC, nebo sáhnete přímo po těch zdravotních kupříkladu od Birkenstock, Papillionebo Santé, přejeme vám šťastnou ruku při výběru a spokojené nožky při chůzi.