Ženy

Jako pravá Francouzka

To, že jsou Francouzky považovány, co se týká elegance, za vzor je známá věc. Umí nosit prostě všechno, ale přebornice jsou, co se týká nošení doplňků jako šátků, kabelek či klobouků. Jak to ale dělají, že působí přirozeně a že jim to prostě sekne, a to se týká i umění „nosit“ klobouk.
elegantní klobouk.jpg

I klobouky mají svůj svátek, možná nevíte, že jím je právě 15. leden. Tato pokrývka hlavy by měla být samotnou korunou elegantního outfitu, neznamená to, že k němu musíte nosit jen perfektně padnoucí kostýmek, klidně si vezměte džíny a svět bude váš. Navíc kromě toho, že vám určitě bude velice slušet, ochrání vás před nepřízní počasí jako je zima, vítr, déšť nebo slunce.
řetízek na klobouku.jpg

Možná to bude jejich francouzskou náturou, ale je pravdou, že pravé Francouzky se nesnaží skrývat svůj skutečný věk a v padesáti se neoblékají jako dvacítky, oblečení nosí tak, aby jejich postavě lichotilo, vyhýbají se laciným modelům jako jsou např. minisukně, krátká trička odhalující pupík a lodičky s neskutečně vysokými podpatky. Potrpí si na kvalitní materiál a originální střih. A to se týká i klobouků.

Historie klobouků sahá o několik století zpět, z počátku bylo jejich nošení účelové, sloužily jako ochrana, ale později se z nich stal významný módní doplněk a vyjadřovaly i sociální zařazení nositele. V průběhu století se význam i vzhled klobouků měnil, podléhal jako vše ostatní módním trendům. Bohužel v polovině minulého století jejich nošení ztratilo na atraktivitě a až poslední roky byl opět zaznamenán jejich návrat, což nahrálo i módním návrhářům, kteří opět po tomto doplňku sahají. Ať chcete nebo ne, milé ženy, slečny, paní, dokonalé elegance ve francouzském stylu dosáhnete pouze elegantním a dobře padnoucím kloboučkem, který se do budoucna, pokut tomu tak ještě není, určitě stane trvalou součástí vašeho šatníku.