Krása

Tetování aneb Cejch na celý život

„Tetování“ pochází ze slova „tatau“, tedy „označovat“ a váže se na něj bohatá historie. Jedná se o nezbytnou součást mnoha společenských skupindomorodých kmenů, barbarů, námořníků, ale také například vězňů.
V případě, že o tetování uvažujete, je důležité mít na paměti několik skutečností. Zkuste si racionálně odpovědět na následující otázky. Pokud nebudete schopni, raději své záměry odložte.
velké prsteny

Proč se chci nechat tetovat?

Ujistěte se, že se nejedná jen o mladistvou nerozvážnost. Odstranění je finančně, časově a bolestně náročné. Abyste předešli tomu, že Vás tetování přestane bavit, mělo by pro Vás značit něco osobního. Neznamená to ovšem, že si necháte vytetovat jméno svého současného partnera. Možná se Vám momentálně zdá, že spolu budete do konce života, ale věci se mění a tetování zůstává. Raději se opravdu zaměřte na sebe. Jakým mottem se v životě řídíte? Co vyjadřuje Váš charakter?

Nebude mi tetování bránit v kariéře?

I když se za poslední léta pohled na tetování dost změnil, u některých lidí může stále vyvolávat kontroverzní spekulace. Zvažte, zda je tetování vhodné ve Vašem současném výkonu povolání. Myslete jak na Vašeho zaměstnavatele, tak na klienty. Pokud si nejste jistí, co chcete v budoucnu dělat, raději si nechte tetovat taková místa, která se dají snadno zakrýt. Tetování není vhodné pro výkon veřejných funkcí, jako jsou například policisté, právníci, lékaři, úředníci, pedagogové, pečovatelé, a pro modelingovou sféru.
delfín nad hladinou

Je tetování vhodné pro moje tělo?

Ať si přečtete nebo zaslechnete cokoli, každé tělo je jedinečné a každé snáší tetování jiným způsobem. Záleží mimo jiné na pigmentu, místě tetování asoučasném rozpoložení. Obecně platí, že hůře ho snáší osoby s nízkým pigmentem a v oblasti kostí je kůže citlivější než na místech měkčích. Nedostavujte se unavení nebo opilí, jelikož se Vám sníží práh bolesti a rána bude víc krvácet. U některých jedinců se může dostavit i alergická reakce. Přece jen se jedná o chemii, která je Vám jehlou vstřikována do těla. V případě, že se objeví neobvyklé projevy, jako je zarudnutí, hnisání nebo otok, okamžitě vyhledejte tatéra nebo lékaře. Berte také v úvahu svoji tělesnou konstituci. Pokud trpíte častými výkyvy váhy, na tetování se to podepíše a ztratí tvar.

Komu se svěřím do rukou?

Poslední důležitou otázkou je, kde se necháte tetovat. Nejlepší je, když mají s daným salónem zkušenost Vaši známí. Nebojte se zeptat ani tatéra na jejich hygienické standarty. Jaké ochranné pomůcky používají? Jak často mění jehly? Pokud na Vás prostředí působí jen trochu divně, okamžitě objednávku zrušte. V případě, že v tetovacím studiu vládne špatná hygiena, můžete se totiž snadno nakazit žloutenkou, anebo dokonce AIDS! Nezapomeňte si také prohlédnout katalogy, ať posléze nejste zděšení stylem provedení.
Po proceduře byste měli tetování věnovat náležitou péči – nedráždit ho, desinfikovat anevystavovat slunečnímu záření.