Krása

Jak mít krásné zuby

Zuby jsou vizitkou každého z nás. Jakmile otevřete ústa, usmějete se, nebo začnete mluvit, všimne si jich skoro každý. Jsou různé tipy jak udržovat své zuby co nejhezčí, nejbělejší a v co nejlepší kondici, ne všechny však fungují a některé vám mohou zuby i poškodit.
Naše zuby zlobí spousta věcí. Kazy, zubní kámen, pigmentové skvrny či jiné zabarvení zubů může trápit kohokoli z nás. I pokud si zuby poctivě čistíte, nemusí to někdy pomoci. Máme pro vás pár rad jak o zuby dobře pečovat.
člověk u zubaře
1.      Nepodceňujte prevenci
Prevence je nejdůležitější v ochraně našeho chrupu. Preventivní vyšetření u zubního lékaře by mělo proběhnout aspoň jedenkrát za rok, nejlépe však dvakrát. Pokud má váš zubař smlouvu s vaší zdravotní pojišťovnou, nebude vás preventivní prohlídka ani nic stát.
2.      Dentální hygiena
Dentální hygiena je již placená péče, kterou si můžete dopřát. Náplní práce je odstranění zubního kamene, odstranění pigmentace a celková kontrola chrupu. Dentální hygienistku či hygienistu byste měli navštívit také aspoň jednou ročně. Pokud budete dodržovat čištění a občas si na hygienu zajdete, budete mít návštěvy zubního lékaře mnohem příjemnější.
žena zuby
3.      Bělení zubů
Bělení zubů je v současné době docela v módě. Zuby si můžete nechat vybělit právě při dentální hygieně. Pokud to nestačí, můžete si vybělit zuby doma, nebo bělení ordinační. Pozor, bělit se mohou pouze zdravé zuby bez kazů, bělte zuby pouze po konzultaci se stomatologem a nejlépe i po dentální hygieně. Domácí bělení probíhá za pomoci pryžových aplikátorů a bělícího gelu. Tato metoda vás vyjde zpočátku asi na 3000 Kč, ale aplikátory si můžete schovat na příští použití. Ordinační bělení je nejrychlejší způsob jak zuby vybělit. Trvá asi hodinu a půl a stojí asi 6000 Kč.
Na internetu i v různých časopisech najdete spoustu rad jak bělit zuby. Tyto rady však mohou vaše zuby i poškodit. Často se totiž jedná o čištění zubů za pomoci citronové šťávy, nebo jedlé sody.