Auto moto

Jak se neuvěřitelné, v úspěšnou realitu proměnilo

Auto moto a elektřina. Ještě přen několika lety spojení, které nedávalo smysl. Tu a tam zmínka o vývoji elekteromobilu, či baterií v té, či oné automobilce a zase klid. Začlenění emisních limitů do legislativy, byly automobilky nuceny, čas od času přijít s ekologičtějšími modely a v míře hojné se to řešilo převedením stávajícího modelu do verze s pohonem CNG, nebo LPG a bylo legislativě učiněno zadost. Dle mého názoru, byla skutečným bleskem z nebe, realizace a vize Elona Muska s názvem Tesla. Vývoj, výzkum a podej aut do té doby probíhal, dle zavedených vzorců. Tady je firma, která vyvíjí a dodává auta a vy ostatní dodávejte díly. Mnohdy by dodavatelské firmy dokázaly i vyvinout a dokončit finální výrobek samy, ale nikdy nedokázaly překročit svůj stín a pustit se do války s mocnou automobilovou loby. Z tohoto důvodu nové automobilky, až na nějaké, co do statistik nevýznamné specializované projekty automobilů.

automobily

Jsem přesvědčen, že jediné místo, kde mohl být realizován, takový plán byla Amerika, myšleno Spojené státy americké. Přijít někde v zakonzervovaném světě s myšlenkou dejte mi peníze a já začnu stavět auta a navíc elektromobily, by byla tak hříšná, že by se za ni dříve upalovalo a dnes by žadateli zajistila dlouhodobý pobyt na oddělení, pro choromyslné. Nejen sehnat peníze, ale vyvinout, uvést do výroby, zřídit obchodní a servisní síť pro výrobek bez tradic s celosvětovými ambicemi a ještě ho doslova nacpat technologiemi, které nikdo v automobilovém průmyslu nepoužil a mnohdy ani nevyvinul. Že to zní, jako nesmysl? Ano, on to také do příchodu Muka, nesmysl byl.

technologie

 Za mnou vznik ze začátku automobilkami opovrhované a později nenáviděné Tesly, byl tím pomyslným odšpuntováním lahve s džinem elektromobility. Další z klišé, které Tesla rozbořila, byly, že elektromobily se spojovaly spíše s úsporností a dostupností. Tomuto konceptu se Musk, jako všem klišé zasmál a cenovou politiku svých výrobků nastavil na úrovni vozů luxusní třídy. A opět se stalo něco, co nikdo nečekal. Ono to fungovalo.