Společnosti

Když osud nepřeje podnikání

Na internetu jsou vytvořeny podmínky, jaké mohou obchodníci nejednou považovat za přímo dokonalé. Je tu totiž i dostatek uživatelů, a tudíž možných zákazníků, je tu možnost rychle publikovat, upravovat a šířit nabídky klidně i do celého širého světa, dá se tu pohodlně nakupovat odkudkoliv a v kteroukoliv denní dobu a zpravidla se tu dá zařídit i doručení právě tam, kam je to zákazníkovi příjemné. Také se tu dají porovnávat cenové nabídky, dá se tu lehce zjistit kdejaká informace klidně i do posledního detailu, dá se tu snadno kontaktovat prodejce i propagovat a tak dále. Takže se dá internet považovat za ráj obchodníků a dalších podnikatelů.

internetový obchod

Jenže zkušenosti internetových obchodníků nejednou vypovídají i o něčem docela jiném a nejsou třeba ani zdaleka tak optimistické, jak by se dalo možná předpokládat. Je tu totiž i celá řada provozovatelů e-shopů, kteří mají tu smůlu, že se tu uživit nedokážou. I když se tito snaží, seč jim jejich síly stačí, peněz se jim nedostává. A to často jenom proto, že nemají na svých webech tolik návštěvníků, kolik by potřebovali, a tedy i tolik zákazníků. A bez zákazníků se obchod prostě neuživí.

Jak je možné, že některé internetové obchody nemají navzdory množství uživatelů internetu žádoucí návštěvnost? Je to vlastně docela prosté. O tom, co lidé na internetu najdou, rozhodují totiž internetové vyhledávače. A když těmto nepřipadá některý z e-shopů dost atraktivní a kvalitní, dají přednost při představování relevantního obsahu veřejnosti jiným nabídkám. A to, co se ve vyhledávačích neobjeví na nejpřednějších pozicích, to jako by ani neexistovalo.

obrázek nákupu

A co udělat, aby se neúspěšný web propracoval na pozici, kde bude automaticky úspěšný? K tomu je potřeba SEO, tedy optimalizace pro internetové vyhledávače.

Když se využije SEO pro Shoptet, případně když podpoří e-shop postavený na platformě Shopify SEO, dojde k takovým vylepšením webu a jeho obsahu, že se tento zalíbí vyhledávačům a ty ho pak daleko lépe předloží hledajícím lidem. A to je první krok na cestě k úspěchům.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup