Nakupování

Podlahové topení je výhodné z mnoha důvodů


Máte v plánu pozvat domů instalatéry a projednat řešení podlahového topení v Plzni? Pak nejste sami, touto alternativou vytápění objektů se zabývá mnoho zájemců, protože je zajímavá nejen z estetického hlediska, ale i co se týče úspor za vytápění. Je tu však ještě jeden důležitý důvod, a sice způsob vedení tepla v místnosti a teplo na chodidla.

pes na koberci

Teplo je všude

Když začnete vytápět místnost radiátorem, teplo začne stoupat ihned vzhůru z jeho horní plochy. Z výukových hodin fyziky na základní škole víme, že teplý vzduch je lehčí, než studený, a že zcela logicky bude stoupat vzhůru ke stropu. V případě radiátoru se tedy nejprve musí zahřát vzduch u stropu, aby se pak následně mísil s ostatní vzduchovou hmotou v místnosti. Chvíli to potrvá, a než budete mít kolem sebe příjemné teplo, budete mít od nohou pocit chladu.

U podlahového topení v Plzni je to jinak. Tam se teplo šíří rovnoměrně po celé místnosti díky teplovodním trubkám, které jsou natažené po celé ploše. Tím pádem se bude velmi rychle mísit vzduch a během krátké doby budete vnímat tepelný komfort na všech částech těla.

ženy na koberci

Bosá chodidla

Chodit po koberci v létě naboso, je zcela přirozené a je to také jedna z relaxačních technik, jak se lépe zbavit stresu. Koberec jako antistres funguje tak, že svými měkkými vlákny hladí a lehce stimuluje reflexní plošky na bosých chodidlech. Těch je tu obrovské množství, mnohem větší, než na jiných částech těla, proto jsme také lechtiví právě na chodidlech, a třeba na horní straně stehen nebo na zápěstí nikoli.

V zimě si však chůzi naboso po koberci dopřát nemůžeme, protože bývá na podlaze poměrně chladno. Ale u podlahového vytápění tomu tak není, tam si můžete po koberci dovolit chodit i v zimě a prodloužit vaší relaxaci o další příjemné okamžiky. Bosonohá chůze je také zdravější s ohledem na udržování podélné a příčné klenby, což přispívá k prevenci proti plochým nohám.