Společnosti

S tloušťkou je potřeba zatočit

Je pravda, že sice nepatříme do kolonky nejtlustších národů světa, nicméně na tom v tomto ohledu nejsme zase tak dobře. Minimálně v Evropě na piedestal patříme, což není dobrá zpráva. Lehká nadváha obvykle nevadí, nicméně i ta se může s postupem času změnit v něco mnohem horšího, kupříkladu v obezitu. A s tou už není žádná sranda. Obezita je velmi problematická nejen z pohledu estetiky, ale hlavně zdraví. Příliš tlustí lidé ho totiž mají velmi podlomené a často musí navštěvovat armády lékařů a jíst desítky prášků, aby se udrželi jakž takž na normálu. Většinu těchto potíží lze relativně snadno eliminovat, a sice zhubnutím.

Jablko

Ano, snadné to opravdu nebude, nicméně se jedná o ten nejlepší a nejefektivnější způsob, jak se s problémy týkající se obezity popasovat. Ideální je spočítat si své BMI. Samotná hmotnost totiž nemusí být tak vypovídající. Výpočet není složitý a měl by ho zvládnout každý, kdo zná alespoň základy trojčlenky. Ovšem není potřeba se s tím takto trápit, na internetu lze k tomuto účelu využít BMI kalkulačku, se kterou je to záležitost několika vteřin.

Kdo chce zhubnout, musí lépe jíst

Základem hubnutí je změna jídelníčku, to ví i malé dítě. Když budete zdravě jíst, budete ubírat na váze. To znamená hlavně vyhodit veškeré mastné, přesolené a sladké věci. Nejsou dobré pro organismus a často se po nich přibírá. Daleko lepší je konzumovat více zeleniny. Není potřeba stát se vegetariánem, to opravdu ne. Můžete jíst i maso, třeba rybí nebo drůbeží, nicméně rostlinná strava by měl být základ. Nejenom proto, že obsahuje celou řadu složek podstatný pro správné fungování organismu, ale i pro minimální obsah kalorií. Prostě takto neztloustnete.

Japonské jídlo

Kdybyste i v případě změny jídelníčku pořád nedokázali adekvátně ubrat, je dobré zkonzultovat to s odborníkem, ideálně s dietologem, případně s nutričním poradcem. Ti by vám měli poradit jak dál.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup