Dům a byt

Sviťte mnohem úsporněji

Máte pokaždé, když vám přijde účet za elektřinu osypky? Není se co divit, tento druh komodity je dnes dražší než kdykoliv minulosti a co se týče budoucích měsíců a let, má to být v tomto ohledu ještě daleko horší. Je tedy nejvyšší plán začít na elektřině šetřit, ale jak?

Klasická žárovka

Můžete na to jít buďto z gruntu a odstavit většinu elektrospotřebičů, případně svítit pouze v jednom pokoji najednou, nebo začnete využívat moderní technologie a pořídíte si zdroje světla, které jsou daleko úspornější než vaše dosavadní žárovky. Tento způsob sice znamená nějakou tu finanční investici, ale na druhou stranu si uchováte svůj komfort, což byste při omezeném svícení či odstavení některých elektrospotřebičů nemohli.
Hruškovitá žárovka

Světla nového tisíciletí

Na českém trhu naleznete v současnosti celou řadu rozličných světelných zdrojů, které se mohou pyšnit spořivostí. Mezi nimi ale vyčnívají žárovky disponující led technologií. Ty v dnešní době patří bez nejmenších pochyb k tomu nejlepšímu, co si můžete na poli světelných zdrojů pořídit. A to ve všech ohledech. Třeba i taková základní led žárovka 6w má mnohem lepší vlastnosti než stejně silná konkurence. A to je řeč pouze o modernějších typech světel, nikoliv o vláknových modelech, které se sice již neprodávají, ale mnoho domácností, ba co víc i firem, je stále používá. Vzhledem k tomu, že jsou beznadějně zastaralé, není to příliš logická volba. A to nejen z hlediska úspornosti, ale v konečném důsledku rovněž i financí.
Spirálovitá žárovka

Cena led žárovek je sice vyšší než kdysi vláknových světel, a to často i o dost, ale vzhledem k tomu, že jejich životnost nebyla žádná sláva, musely se často měnit, tedy i kupovat. Jedno led světlo ale dokáže standardně sloužit třikrát až čtyřikrát déle, než zastaralé modely a tím se cenově dostávají oba světelné zdroje na zhruba stejnou cenovou hladinu s tím, že vláknovky jsou vše, jenom ne úsporné. Tudíž vítěz je jasný i co se týče finančních nákladů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup