Nakupování

Učte děti barvy s omalovánkami

Koukáte na předpověď počasí na víkend a děsí vás, že bude pršet a vy nebudete moct jít s dětmi ven? Že budete muset zůstat doma a děti nebudou mít možnost se vydovádět venku a budou se nudit, budou zlobit a vy nebudete mít chvilku klidu? Nebo jsou děti nemocné a ven jít nesmí? Nezoufejte, máte plno možností, jak děti doma zabavit. Zahrát si Člověče nezlob se, pexeso, nebo vytáhnout eso z rukávu a tím jsou omalovánky. Omalovánky jsou vhodné pro děti od momentu, kdy udrží v ruce pastelku. U nejjednodušších omalovánek pro nejmenší batolata, kde je předkreslen obrys zvířátka nebo předmětu, nepůjde o dokonalé vybarvení, ale o první pokusy udržet pastelku v ručičce. O rozeznávání barev, tvarů, zvířátek.

pastelky omalovánky

Pro předškolní věk je omalovánka nenásilnou průpravou na trénink přesného vedení pastelky jako dovednost pro pozdější psaní. Se školními dětmi si můžete dát soutěž, kdo to zvládne rychleji a aby to byl vyrovnaný boj, pořiďte si adekvátní antistresové omalovánky pro dospělé. Omalovánky můžete vybírat tématicky, většinu chlapců zaujmou auta, vlaky, bagry či traktory, holčičky určitě uvítají princeznovské omalovánky a všechny pobaví omalovánky zvířátek nebo motivy z oblíbených pohádek. Sami sobě dopřejte uklidňující mandaly. K omalovánkám nezapomeňte pořídit pořádnou sadu pastelek, ne jenom základní barvy. A samozřejmě strouhátko, protože neostrouhanou pastelkou nikdy nemůžete vybarvit přesně okraje.

omalovánky

A co s vymalovanými obrázky? Určitě je hned nezahazujte, všechny děti rády vystavují své výtvory, takže obětujte ledničku a ozdobte si ji obrázky, nebo pořiďte dětem do pokojíčku nástěnku, ti šikovnější rodiče mohou dětskými výtvory vytapetovat přímo stěnu. Omalovánkami podporujete u dětí rozvoj jemné motoriky a kreativního myšlení. A pro vás mohou být mandalové omalovánky příjemným zpestřením propršeného víkendu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup